AcasăNoutăţi201018 Septembrie: CEO - la Târgul Internaţional de obiecte bisericeşti

CEO - la Târgul Internaţional de obiecte bisericeşti

Caritas Eparhial Oradea prin croitoria CEO şi Librăria Gutenberg care vinde produsele realizate în croitorie, a participat la Târgul internaţional de obiecte bisericeşti, Catholic expo ce a avut loc la Oradea în perioada 9-11 septembrie 2010.
Produsele realizate în croitorie se adresează unor categorii diverse – atât persoane juridice cât şi persoane fizice. În croitorie se realizează articole pentru clerici (cămăşi, reverenzi etc.) dar şi alte articole, destinate fie diverselor instituţii (steaguri) fie persoanelor fizice (uniforme şcolare sau diverse articole la comandă).
Cumpărând produsele realizate în croitoria CEO şi a cărţilor din Librăria Gutenberg, se dăruieşte 20% din preţul produselor pentru masa de prânz a 30 de persoane nevoiaşe din Oradea.