Acasă
Casa Frenţiu

Acasă

4 Dec 2018: Colegiul Naţional “Mihai Eminescu” donează haine

Colegiul Naţional “Mihai Eminescu” donează haine Venind în sprijinul campaniei de colectare de articole vestimentare lansată în liceele din Oradea toamna aceasta, elevii Colegiului Naţional “Mihai Eminescu” au strâns haine pentru a fi donate celor nevoiaşi. Acţiunea a fost posibilă cu implicarea doamnei director Muntean Livia şi a doamnei director adjunct Hochhauser Eniko şi a fost coordonată de doamna profesor Creţiu Florica. Le mulţumim pe această cale pentru bunăvoinţa cu care au răspuns apelului nostru. Le adresăm de asemenea mulţumiri elevilor săritori din clasele a 9-a D ştiinţe sociale şi a 12-a C ... (citeşte tot articolul)

1 Dec 2018: ANUNŢ ANGAJARE

Asociaţia Caritas Eparhial Oradea, angajează, pentru Casa Frenţiu: - personal pentru curăţenie; Persoanele interesate pot trimite scrisoare de intenţie şi recomandare pe e-mail: casafrentiu@gmail.com Sau pot să le aducă la Casa Frenţiu, în Oradea, str. Spartacus nr. 35B, de luni până vineri între orele 9.00-15.00. (citeşte tot articolul)

1 Dec 2018: Curs de formare a formatorilor

Curs de formare a formatorilor Primul modul al unui curs de formare a formatorilor pe tema doctrinei sociale a Bisericii Catolice, organizat de Confederaţia Caritas România, cu sprijinul Renovabis şi cooperarea Katholische Sozialwissenschaftliche Zentralstelle (KSZ) din Germania s-a desfăşurat în perioada 26-28 noiembrie 2018, la Mănăstirea Părinţilor Carmelitani Desculţi de la Ciofliceni. Cursul a fost sustinut de experti din Germania: Mons. Dr, Prof. Peter Schallenberg, director KSZ, Dr. Arnd Küppers, director adjunct KSZ si Mag. Theol. Lars Schäfers, cercetător asociat KSZ. Formatorii au abordat ... (citeşte tot articolul)
CCR

28 Nov 2018: Elevii Liceului Teoretic “Onisifor Ghibu” donează fructe şi legume

Elevii Liceului Teoretic “Onisifor Ghibu” donează fructe şi legume În cadrul campaniei sociale “Săptămâna legumelor şi a fructelor donate”, desfăşurată în perioada 19 - 23 noiembrie la Liceul Teoretic “Onisifor Ghibu”, elevii au strâns peste 700 de kilograme de fructe şi legume, pe care le-au donat Asociaţiei Caritas Eparhial Oradea. În pauza mare, sala festivă a liceului s-a umplut de zeci de cutii şi pachete pline cu banane, mere, portocale, cartofi, morcovi etc. care au fost încărcate cu ajutorul elevilor voluntari şi transportate în satul Ioaniş. Acţiunea de colectare a fost coordonată de doamna profesor Carmen Chiş cu ... (citeşte tot articolul)

27 Nov 2018: INAUGURAREA CENTRULUI DE ZI ”SFÂNTUL MARTIN

INAUGURAREA CENTRULUI DE ZI ”SFÂNTUL MARTIN Asociaţia Caritas Eparhial Oradea a inaugurat, în Ioaniş, comuna Finiş, Centru de zi ”Sfântul Martin”, luni, 26 noiembrie 2018. Slujba de sfinţire a noului centru a fost oficiată de părintele vicar general, Mihai Vătămănelu, părintele vicar responsabil cu preoţii, Antoniu Chifor, părintele protopop Zima Zorel şi părintele paroh Boţa Mircea, în prezenţa copiilor, beneficiari ai viitorului centru, a părinţilor acestora, a domnului primar Ioan Man, a doamnei Arina Moş, director executiv a DAS Oradea, a preşedintelui asociaţiei, părintele Olimpiu Todorean, ai altor ... (citeşte tot articolul)

Ultimele fotografii

4 Dec 2018: Colegiul Naţional “Mihai Eminescu” donează haine
28 Nov 2018: Elevii Liceului Teoretic “Onisifor Ghibu” donează fructe şi legume
27 Nov 2018: INAUGURAREA CENTRULUI DE ZI ”SFÂNTUL MARTIN”
20 Nov 2018: Colegiul Economic “Partenie Cosma” donează haine celor nevoiaşi
28 Oct 2018: SCRISOARE DE MULŢUMIRE