Acasă
Librăria Gutenberg

Acasă

16 Mai 2016: Lucrurile se mişcă! Dacă faci valuri!

Lucrurile se mişcă! Dacă faci valuri! Asociaţia Caritas Eparhial Oradea participă în acest an la Swimathon, un eveniment sportiv de strângere de fonduri susţinut de Fundaţia Comunitară Oradea. Proiectul cu care participa asociaţia noastră se numeşte "Duşuri sociale pentru persoanele fără adăpost", iar bugetul necesar pe un an pentru a susţine această activitate este de 36.608 lei. Una dintre principalele probleme cu care se confruntă persoanele fără adăpost este asigurarea igienei corporale. Din acest motiv, Asociaţia Caritas Eparhial Oradea oferă posibilitatea de a se spăla persoanelor fără adăpost şi acelora care ... (citeşte tot articolul)

12 Mai 2016: Loterie pentru Centrul de Zi Ioaniş

Loterie pentru Centrul de Zi Ioaniş Asociaţia Caritas Eparhial Oradea, organizează Loteria pentru Centrul de zi Ioaniş. Loteria se desfăşoară în perioada 3 mai 2016 – 12 iunie 2016. Biletele se pot procura din Librăria Gutenberg, str. Ep. Mihai Pavel nr.4 Oradea, de la sediul asociaţiei Caritas Eparhial Oradea, str. Ep. Mihai Pavel nr.3 Oradea precum şi de la voluntarii caritas. Pentru a participa, persoanele trebuie să achiziţioneze minim un bilet de Loterie. Valoarea unui bilet este de 5 lei. Regulamentul este disponibil în mod gratuit oricărui solicitant la sediul organizatorului. Premiile care vor fi acordate în cadrul ... (citeşte tot articolul)

12 Mai 2016: INVITAŢIE