Gutenberg Bookstore

Address:

Phone:

Latest news

25 May 2017: COMUNICAT Câştigătorii Loteriei pentru Clovnii - Doctori: Susţine terapia prin zâmbet a copiilor internaţi în spital

COMUNICAT Câştigătorii Loteriei pentru Clovnii - Doctori: Susţine terapia prin zâmbet a copiilor internaţi în spital Azi, 25.05.2017, în prezenţa presei, a avut loc extragerea numerelor câştigătoare ale Loteriei organizată de Asociaţia Caritas Eparhial Oradea pentru a strânge fonduri pentru susţinerea terapiei prin zâmbet a copiilor internaţi în spital. Au fost tipărite un număr de 5.000 de bilete de loterie, fiecare în valoare de 5 lei. S-au distribuit un număr 2.024 de bilete în valoare de 10.120 lei. Un număr 5 bilete au fost anulate pentru că erau marcate cu diferite semne. În urnă au fost introduse 2.019 bilete în vederea extragerii. Extragerea numerelor s-a făcut de la numărul 12 în ordine ... (read the whole article)

24 May 2017: Susţine proiectul „Terapie prin zâmbet” @Swimathon Oradea 2017

Susţine proiectul „Terapie prin zâmbet” @Swimathon Oradea 2017 Vizite săptămânale ale voluntarilor Clovni-Doctori la copiii internaţi la Spitalul Clinic Municipal Dr. Gavril Curteanu. Cu ajutorul clovnilor, cei peste 1400 de copiii internaţi în spital pot uita pentru o clipă de suferinţă şi de tratamente. Clovnii socializează cu copiii, le arată trucuri de magie, le modelează baloane colorate şi, cel mai important, îi fac să zâmbească. Pentru a îndeplini misiunea Clovnilor - Doctori, aceea de a aduce bucurie micilor pacienţi, este nevoie de contribuţia tuturor pentru a continua programul în condiţii optime. Desfăşurarea acestor activităţi presupune ... (read the whole article)

24 May 2017: Invitaţie extragere Loterie

Invitaţie extragere Loterie Asociaţia Caritas Eparhial Oradea vă invită joi, 25.05.2017, ora 14.00, în Librăria Gutenberg (Oradea, str. Ep. M. Pavel nr. 4) pentru extragerea numerelor câştigătoare ale Loteriei de strângere de fonduri pentru Clovnii - Doctori: Susţine terapia prin zâmbet a copiilor internaţi în spital. Biletele de loterie au putut fi achiziţionate începând cu data de 12.04.2017, de la voluntarii Caritas Eparhial, din Librăria Gutenberg şi de la sediul Caritas Eparhial. Participanţii la loterie sunt persoanele care au achiziţionat minim un bilet în valoare de 5 lei, care are înscris pe el un număr de la ... (read the whole article)
Pr. Vasile Şoptea

4 May 2017: Grup nou de voluntari la Cantina Socială

Grup nou de voluntari la Cantina Socială Începând cu data de 4 mai, beneficiarii care frecventează serviciul Cantina Socială se bucură de prezenţa a 10 voluntari noi. Aceştia dau o mână de ajutor în desfăşurarea activităţii de la cantină, în fiecare joi. Aceşti voluntari sunt angajaţi în cadrul Agenţiei de Dezvoltare Locală Oradea, societatea care administrează parcurile industriale ale oraşului. Organizaţi, responsabili şi cu un devotament aparte, aceştia au ales un program de voluntariat la cantină, astfel încât prin rotaţie, fiecare persoană are ocazia să servească masa beneficiarilor din cadrul serviciului Cantina ... (read the whole article)
Ioana Ostahie

24 Apr 2017: COMUNICAT Easter Collection

COMUNICAT Easter Collection Asociaţia Caritas Eparhial Oradea a desfăşurat Colecta de alimente pentru copiii din centrele de zi în perioada postului Paştelui. Începând cu 5 martie, în fiecare duminică a postului, colecta de alimente s-a desfăşurat la Mănăstirea Maica Domnului din Rogerius şi la Catedrala Sfântul Nicolae din centrul oraşului iar începând cu 17 martie până în 14 aprilie 2017, în centrele comerciale Era Shopping Park şi Selgros Cash & Carry. Colecta de Paşti din biserici: 114 litri de ulei, 134 kilograme de făină, 46 kilograme de orez, 98 kilograme de zahăr, 79 kilograme paste făinoase. Pe lângă ... (read the whole article)

Latest photo events

3 Jan 2017: Serbare la Ioaniş
26 Dec 2016: Împreună aducem Crăciunul persoanelor fără adăpost
26 Dec 2016: BINE AI VENIT MOŞULE!
26 Dec 2016: Colindători la Centrul de Zi
26 Dec 2016: SĂ COLNDĂM BUNICILOR